Továbbra is maradtunk bóvli kategóriában. Nem változtatott a Standard & Poors amerikai hitelminõsítõ Magyarország adósbesorolásán és a kilátásokon a szeptember 19-ei felülvizsgálat során. A legnagyobb problémát az államadósság 80%-os mértékében látják és a várakozásaik szerint ez nem is fog zsugorodni a következõ négy évben sem, az adósság csökkentését célzó lépések hiányában. Negatívumként értékelik még ezen kívül az állami befolyás növekedését, az alacsony tõkebeáramlást, a kiszámíthatatlan gazdaságpolitikát, a bonyolult adórendszert és a bankszektor gyenge helyzetét is.

A közlemény szerint akkor javíthatna a besoroláson az S&P, ha befektetés ösztönzõ gazdaságpolitikát folytatna a hazai kormány. A Nemzetgazdasági Minisztérium reakciójából kiderül, hogy nem aggódnak túlságosan a kritikus hangvétel miatt és bíznak benne, hogy a befektetõk sem adnak túlzottan az amerikai hitelminõsítõ szavaira.

Technikai oldal

 

Mi történt? Helyesen mûködtek ismét az indikátorok, az elõzõ elemzésben említett együttállás következtében lefordult a kritikus 317 forintos szintrõl a forint árfolyam az euróval szemben, nem tudott tovább gyengülni a pirossal jelölt ellenállási zónánál. A visszafordulás ellenére továbbra is emelkedõ tendenciát mutat az EUR HUF keresztárfolyam, ennek töréséhez erõsebb fundamentumokra lenne szükség.

 

Mi várható? A hosszú ideje tartó szabályos trendmozgás folytatódása esetén a következõ alj várhatóan a sötétkékkel berajzolt emelkedõ trendvonalnál fog kialakulni, amely 306-os EUR HUF árfolyamnál húzódik jelenleg. Az 50-es exponenciális mozgóátlag egy az egyben rásimult a trendvonalra, amely tovább erõsíti azt, illetve a 61.8%-os Fibonacci is a szintet erõsíti. Az indikátorokon beteljesülésnek indult a korábban említett együttállás, de fordulást még nem jeleznek, így alátámasztják egy erõsebb forint árfolyam elérésének lehetõségét, ami elsõ körben akár egészen 306 forintig tarthat várhatóan, amelynek elérésekor már az indikátorok is visszafordulhatnak a fõtrend irányába.

Szólj hozzá